Чим почистити неполіровані дерев’яні меблі?

Команда WOODWERK

Натуральне дерево має свій неповторний шарм, воно стало однією з відомих рис стилів кантрі, прованс і рустик.  Правда, в побуті таке дизайнерське рішення непрактично і чим почистити неполіровану меблі доведеться ще пошукати.

Особливості виробництва гарнітурів з натурального дерева

Корпусні меблі без глянцевого шару проходить всі ті ж стадії обробки, що і вироби з них.  Попередньо дерев’яний гарнітур довго шліфується абразивними матеріалами з різними ступенями зернистості.  Поступовий перехід до більш дрібним наждачним папером дозволяє досягти ідеально рівного верхнього шару, видалити занози і відкрити пори.  Це повертає обробленій деревині природну текстуру, але в той же час підвищує її здатність до вбирання рідин і аерозолів.

Після шліфування меблі покривається спеціальними складами, але вона все одно залишається більш вразливою до забруднень, ніж полірована.  Частинки пилу швидко в’їдаються в товщу матового дерева і набагато складніше видаляються.

Щотижнева чистка

Догляд за матовою меблями вимагає використання спеціальних миючих засобів тільки у виняткових випадках.  Якщо проводити чистку хоча б раз на тиждень, можна використовувати їх не частіше, ніж 1-2 рази на місяць.

Регулярне чищення проводиться підручними матеріалами:

  • пилососом і щіткою;
  • тканинами з дрібним ворсом;
  • м’якою губкою;
  • серветкою з мікрофібри.

Витирати поверхні потрібно круговими рухами у напрямку малюнка деревних кілець – так сміттєві частки видаляються, а не забиваються глибше в пори.

Як і чим почистити неполіровану меблі при сильному забрудненні?

Для видалення бруду використовуються розчини миючих засобів.  Вони наносяться на серветки, тканина або губку.  Легкими рухами дерев’яна поверхня протирається до тих пір, поки плями не будуть відмиті.  Після з меблів потрібно видалити залишки мильного розчину.  Це робиться вологим шматком м’якої тканини.

Неполіроване дерево швидше вбирає вологу і набухає.  Тому в кінці чистки поверхню витирають насухо.

Спеціальні засоби

Щоб позбутися від пилу і плям надовго, використовують антистатичними, масла й віск.  Усмоктуючись в поверхню дерева, такі кошти створюють захисну плівку відразливу чужорідні частинки і речовини.  В результаті чистки досягається ефект поліролі, що може бути небажано, якщо в інтер’єрі переважають матові об’єкти.

Інтернет магазин меблів з дерева